Hasta hakkı; hastayı hastaneden çıkartarak evinde ölüme terk etmek midir ?
Hasta hakkı; hastayı hastaneden çıkartarak evinde ölüme terk etmek midir ?Hasta hakkı; hastayı hastaneden çıkartarak evinde ölüme terk etmek midir ?

Sayın Yetkili,

Kızım eski sabıkalı eşi tarafından 11 Ekim Cumartesi akşamı boynundan vuruldu. İstanbul …….. Hastanesi’nde 75 gündür yaşam mücadelesi veriyor. Nefes alamıyor, boynundan aşağısı felç Cihaza bağlı olarak yaşam mücadelesi veriyor. Kızım gözlerimizin önünde eriyor, ölüme terk ediliyor…  2 kurşun boynunda içerde kurşunları alamıyorlar, bilinci açık bizi duyabiliyor fakat tepki veremiyor. Yerinden kıpırdatılmaması gerekiyor. Gözleriyle acı acı kurtarın diye bize bakıyor….Dayanılır bir acı değil…Kimse bize yardım etmiyor lütfen siz yardım edin….
Hastane yaşama umudu olmayan hastayı hastanede tutamayacaklarını cihazları alıp evde bakmamızı, hastalandığında tekrar  hastaneye getirmememizi söylüyor. Evde kendi haline bırakılıyor. Ölüme terk ediliyor… Ben emekliyim, başka bir gelirim yok.

Hastane hastanın kıpırdatılmaması gerekiyor diyor, beslenmesi için midesini deleceklerini ve cihazı alıp evde öylece bakmamızı istiyorlar. Biz doktormuyuz ki evde kıpırdatılmadan, delik mideden besleyelim. Makine arıza geçer, elektrik kesilir, boğazı tıkanır ….

Biz tüm bunları nasıl yaparız ? Birde üstüne üstelik enfeksiyon kaptığında hastaneye getirmeyin deniyor….Bu nasıl iştir ?Hastanede bile sürekli enfeksiyon kapıyor, evde delik mideyle daha çok enfeksiyon kapar.

Hasta hakkı hastayı hastaneden çıkartarak evinde ölüme terk etmekmidir ?
23 yaşında mağdur edilmiş genç bir kadının hakkı bu mudur?
Siz bilirmisiniz, bir evladın anne babasının gözleri önünde ölüme terk edilişini ?


Siz bilirmisiniz bu acıyı…bu öyle bir acıki Allah kimsenin başına vermesin….Biz çok zor durumda kaldık…Gözlerimizin önünde ölüyor evladımız elimizden bişey gelmiyor yardım edenimiz yok…Çaresizce bekleyiş içerisindeyiz…

SSK dan da darbe yiyoruz…Kızım 4 Yıllık Üniversite mezunu..Özel bir şirkette muhasebeciydi bu durum olunca  iştende çıkartıldı…SSK 3 ay bakıyormuş, veli yeni kanuna göre çocuğunu sağlık kurumundan yararlanması için üzerinede alamıyormuş….Çocuk sağlıklıydı çalışıyordu başına bu olay geldi SSK neden bakmıyor ? Veli niye evlatlarını üstlerine geçiremiyor. Bu durumda ne yapmalıyız?

Lütfen bize yardım edin….Sesimizi duyun….
Yaşama savaşına tedavi olması için yardım edin…..
Ölüme terk edilmesine göz yummayın…..

 

 

Anasayfa  |  Hesap Numaralarımız  |  İletişim

Copyright 1997-2020 www.hayad.org.tr Tüm hakları saklıdır.