Hasta ve Hasta Yakını Hakları Derneği
BİR HEKİM VE HASTA OLARAK SİZDEN ŞİKÂYETÇİYİMBİR HEKİM VE HASTA OLARAK SİZDEN ŞİKÂYETÇİYİM

 

……..Tıp Fakültesi Dekanlığına;
08.01.2010 tarihinde Prof Dr ……. tarafından, aynı tarihlerde gerçekleşen İnflamatuar barsak hastalıklarında güncel cerrahi tedavi adlı cerrahi toplantıda, canlı cerrahi gösteri amaçlı 10.01.2010 tarihinde opere edilmek üzere Genel Cerrahi AD Gürkan B servisine yatışım yapıldı.

Operasyondan önceki gün tüm cerrahi hazırlıklar yapıldı, barsak temizliği amaçlı 2 kez lavman, göğüs ve göbek kıllarının traşı ve laksatif ilaçlar kullanıldı, 24 saat aç bırakıldım, bir serum takıldıktan sonra 24 saat boyunca hiçbir doktor veya hemşire odama girmedi, sadece bir personel lavman ve cerrahi bölge traşı amacıyla benimle ilgilendi. Operasyon günü  Prof  Dr …..tarafından bana saat 12 de operasyona alınacağım söylenmesine rağmen saat 17,30 kadar hiçbir bilgi verilmeden bekletildim. Daha sonra servis asistanlarından Dr ….. tarafından opere edilmeyeceğim ve yemek yiyebileceğim tarafıma iletildi, nedenini sorduğumda ise ”HESAP MI VERİCEZ” gibi bir ifade ile karşılaştım.

Tüm bu olanlardan sonra öğrendiğim kadarıyla o gün kongre kapsamında 2 vaka yapılması planlanmasına rağmen ben dahil  3 hastaya randevu verilmiş ve zahmetli bir cerrahi hazırlık ve 24 saatlik açlık uygulanmış. Yani ben, hekimleriniz tarafından yedek olarak düşünülmüş ve kullanılmışım, üstelik yanlış bilgilendirilmiş, başından beri opere edilmeyeceğim bilinmesine rağmen boşu boşuna işkenceye tabi tutulmuşum.

Bırakın hekimliğe İnsanlığa bile sığmayan bu davranıştan dolayı başta Prof  Dr…. olmak üzere, Servis asistanlarınızdan Dr …. ve kaba davranışlarından dolayı Dr … ‘tan şikayetçiyim.

Ben fakülteniz 1996 mezunu bir hekim olarak mezun olduğum fakültenin içler acısı bu durumunu görmekten dolayı çok üzgünüm, Bir hasta olarak ve her şeyden önce bir insan olarak görmüş olduğum muamelenin Dekanlığınız ve fakülteniz nezdinde inceleneceğine inanarak bilgilerinize arz ederim.

 

 

Anasayfa  |  Hesap Numaralarımız  |  İletişim

Copyright 1997-2020 www.hayad.org.tr Tüm hakları saklıdır.